Profesní setkání logistiků 2020 – ohlédnutí za přednáškami

Vážení a milí logistici,

Jak jsme si to na letošním Profesním setkání logistiků (PSL) užili při ochutnávce, tombole a nakonec i v barech, to už jste si přečetli. Věřím, že skokově narost počet lidí, kteří si trhají vlasy, že nevyužili jedinečné šance být u toho, ale s tím už se nedá nic dělat.

Profesní setkání logistiků však mělo hlavní účel, abychom se v rámci setkání dozvěděli něco zajímavého z oblasti řízení zásob a logistiky obecně. Tady se patří vyzdvihnout úlohu našich třech přednášejících, Radima Lenorta, Pavla Boháče a Petera Bílika.

Oficiální výkop PSL 2020 provedl prof. Ing. Radim Lenort, Ph.D., který nás uvedl do problematiky Řízení odolnosti dodavatelských řetězců. Radim nastavil pomyslné zrcadlo teoretickým výzkumům tak říkajíc tváří v tvář Covid-19. Přednáška to byla nesmírně zajímavá a vyvolala i velkou odezvu na síti, takže se nahromadilo mnoho otázek. Na některé se podařilo odpovědět on-line, zbytek se potom řešil v rámci akademické rozpravy v baru Academia, který jako barman řídil president Logistické akademie Jaroslav Bazala.

Hned potom na Radima navázal Pavel Boháč, ze společnosti AIMTEC a dal nám šanci nahlédnout pod pokličku nástroje MRP a dostal nás tak trochu do smyček řešení. Ze všech těch kombinací šla hlava trochu kolem, ale nakonec se Pavlovi podařilo nás vyvést na světlo vědomí, což opět vyvolalo dotazy. Ty byly většinově tak odborné, že své odpovědi Pavel zapsal přímo do live chatu na You Tube a perličky si nechal do Cannibals baru, který si vzal pod patronaci moderátor Rudolf Malý. Kdo se k nám nepřipojil, ten už se více nedozví, protože bary podléhaly utajení.

Třetí přednáškou nás „zatáhl“ do tajů zásobování variabilní JIT výroby kolega ze Slovenska Peter Bílik ze společnosti ANASOFT. Peter o problematice, stejně jako předcházející přednášející, hovořil se zápalem a přednášku prokládal „pohyblivými obrázky“, což vše ještě oživovalo. Už v průběhu bylo naprosto jasné, že moderátora čeká nelehká úloha. Musel vybrat atraktivní otázky do on-line přenosu, ale taky nechat něco do barového prostředí. Bar Maximus Ferrarius, který obsluhoval ředitel logistiky Skladou, Max Kovář, byl asi nejžhavější, protože si do sloganu dal „pravá výheň pro Vás“, tak věřím, že zbyl čas i na otázky z přednášky.

Na přednášky volně navázal Logistický mix nebo snad Mix logistiků, který rozjel ve svém stylu právě Max Kovář, takže to bylo na maximum. Příběh společnosti Skladon, kde teď Max piluje logistiku k naprosté dokonalosti, ho natolik pohltil, že moderátor měl plné ruce, nohy i mikrofon práce, abychom se vešli do časového rámce. I když jsme do ďábelského mixu museli trochu „hodit vidle“ a zrychlit, tak jsme se stejně dozvěděli prakticky vše o bezva příběhů „mladých bláznů“, kteří se nadchnuli pro logistiku e-commerce.

Petr Jalůvka připojil do mixovaného obsahu PSL 2020 také svůj díl. Všechny vyzval k soutěži, ve které jste měli šanci ovládat pivovar prostřednictvím digitálního dvojčete. Dokonce slíbil nějakou odměnu pro nejlepšího, ale to se budete muset obrátit přímo na Petra. On se sice chystá vrhnout na grafiku a marketing, jak veřejně ohlásil, ale já si myslím, že stejně zůstane u logistiky.

Mixování se potom chopil Tomáš Prstek, a stejně jako Max to pojal vše jako příběh. Tentokrát šlo vlastně o určitou formu vinné stezky. No, a protože je Tomáš rozený speaker, bylo to velmi poutavé, takže naladil chuťové pohárky všech posluchačů na večerní program. Ten sice někdo nazval „neodbornou částí“, ale za mě si nic nezadal s odpoledním programem.

Všechny přednášky, mix logistiků, tombolu i ochutnávku naleznete na  You Tube – odkaz zde

Pokud budete čekat, že na konci budou záběry z jednotlivých barů, tak bohužel smůla. Všechny bary byly před zahájením zkontrolovány a všechny prostředky, které tam paparazzi instalovali, jsme odhalili a zablokovali, ale to už víte.

 Znovu ještě závěrem dovolte, abychom Vás všechny pozvali na Profesní setkání logistiků 2021, které proběhne ve standardní podobě na Lanterně 13. a 14. května 2021.

PSL 2020 je minulostí AŤ ŽIJE PROFESNÍ SETKÁNÍ LOGISTIKŮ 2021.

 Těšíme se na Vás

Vaše rada KLA

zpět na seznam článků


Související členové